Покриття для теплої підлоги: що краще і як вибрати

Ефективність поверхневої системи опалення залежить не тільки від того, наскільки надійно та безвідмовно у роботі обладнання, але і якою мірою відповідає умовам експлуатації покриття для теплої підлоги. Теоретично будь-який тип облицювання можна покласти на нагрівальний кабель, мат або інфрачервону плівку. Але на практиці неправильне поєднання елементів системи може призвести до скорочення терміну служби обладнання, перевитрати енергії, деформації паркетної дошки, ламінату тощо.

Покриття для теплої підлоги: що краще і як вибрати

Грамотний вибір підлогового покриття для теплої підлоги має ґрунтуватися на чотирьох критеріях:

 • можливість акумулювання значних обсягів тепла;
 • ефективна передача енергії навколишньому простору;
 • відсутність деформації або іншої зміни початкового стану в ході постійно повторюваних циклів нагрівання/охолодження;
 • нетоксичність та екологічна чистота матеріалів.

На підставі цих критеріїв варто розглянути кожен з типів облицювання.

Покриття для теплої підлоги: що краще і як вибрати

Керамічна плитка

Найбільш поширене покриття для підлоги, що найкраще розкриває його переваги. Плитка не деформується, не змінює розміру в процесі нагрівання. Вона відрізняється міцністю, тому надійно захищає обладнання від механічних ушкоджень, навантажень. Також матеріал характеризується чудовою теплопровідністю. Поступово нагріваючись, він забезпечує високу ефективність і комфорт системи опалення. Фахівці рекомендують купувати теплу підлогу під підлогу під теплу підлогу під плитку у двох модифікаціях:

 1. Нагрівальний кабель. Укладається в бетонну стяжку, яка гарантує захист від передавлювання. Така система довше прогрівається, проте віддає енергію протягом тривалого часу після вимкнення.
 2. Граючі мати. Є кабелем, закріпленим витками на скловолоконній сітці. Під плиткові покриття для теплої підлоги вони укладаються в шар клею без заливки стяжки.
Покриття для теплої підлоги: що краще і як вибрати

Ламінат

До вибору цього облицювання необхідно підійти більш відповідально, тому що не кожна марка сумісна з опалювальним. обладнанням. Важливо переконатися, що склад вихідної сировини не включає формальдегіди, а експлуатаційні параметри допускають можливість нагрівання.

Щоб зрозуміти, яке покриття вибрати для теплої підлоги, варто ретельно вивчити маркування ламінату:

 • символи E0 та E1 свідчать про нетоксичність облицювання;
 • для позначення стійкості до нагрівання використовуються різні значки (залежно від виробника) з вказівкою граничної температури. У більшості випадків вона становить не вище +30°С;
 • оптимальна товщина матеріалу 8-9 мм. Під ламінат варто купити. тепла підлога у вигляді інфрачервоної плівки. Вона не перегрівається, має оптимальну потужність, тому підходить для укладання під пластини на основі деревини. Монтаж виконується без заливки бетонної стяжки. Як захист від пошкодження достатньо підкладки. Крім того, товщина плівки мінімальна, тому висота стель у приміщенні практично не змінюється.
Покриття для теплої підлоги: що краще і як вибрати

Лінолеум

Вибираючи, яке покриття для теплої підлоги краще, рідко віддають перевагу цьому матеріалу, він досить тонкий, м'який, що не забезпечує достатній захист для устаткування, що гріє. До складу багатьох марок лінолеуму входять вінілхлорид, фенол та інші токсичні речовини, що активно виділяються при нагріванні.

Однак це облицювання також може застосовуватися для облаштування поверхневого опалення за умови грамотного оцінки технічних характеристик та дотримання запобіжних заходів під час експлуатації.

Основні рекомендації:

 1. Перевага варто віддати мармо лінолеуму, що виготовляється з натуральних компонентів. Це абсолютно екологічне покриття для теплої підлоги, нездатне завдати шкоди здоров'ю.
 2. Для поверхневого опалення ідеально підійдуть листи без теплоізоляції на тканинній основі.
 3. Найбільшою зносостійкістю, опірністю деформації відрізняється лінолеум комерційного типу.
 4. Під цим типом облицювання найкраще проявляє себе інфрачервоне обладнання з рівномірним способом нагріву.
 5. Максимальна температура експлуатації опалення не повинна перевищувати +27 С.
Покриття для теплої підлоги: що краще і як вибрати

Паркет

Визначити, яке покриття краще для теплої підлоги можна за маркуванням, як і для ламінату. Важливо, щоб матеріал не містив формальдегідів та був стійкий до нагрівання. Але в будь-якому випадку температурний режим повинен перебувати в межах +25 С. Його порушення неминуче призведе до розсихання паркету.

Під час укладання важливо правильно розташувати відрізки дошки таким чином, щоб забезпечити вільне розширення та подальшу усадку. Фахівці рекомендують для з'єднання елементів використовувати спеціальні металеві скоби.

З паркетом добре поєднується ІЧ-плівка та електричний кабель, укладений у бетонну стяжку. Під час монтажу важливо забезпечити максимально надійну гідроізоляцію.

Незалежно від того, які види підлогових покриттів для теплої підлоги були застосовані для облаштування системи Поверхневого опалення, важливо пам'ятати, що на них не рекомендується укладати ворсисті килими. По-перше, вони мають низький рівень теплопровідності, через що нагрівальний мат, кабель або ІЧ-плівка втратять більшу частину продуктивності. По-друге, їх розмір швидко зменшиться через усадку.

Компанія "Тепла підлога"Телефони:
icons phone +38 (044) 338-89-53  
icons ks +38 (067) 705-41-64
icons mts +38 (050) 873-74-01
icons mts+38 (093) 510-52-93
Електронна пошта:
icons email info@teplyypol.kiev.ua
Розрахунок вартості

Стривайте! В нас акція!

Знижки до -25%
на теплу підлогу
з Німеччини