Що вибрати - електрична або водяна тепла підлога?

Для обігріву квартир та приватних будинків все частіше застосовуються системи опалення, що монтуються під покриття для підлоги – водяна або електрична тепла підлога. Кожен з варіантів має свої особливості, переваги і нюанси, які потрібно враховувати при виборі конкретної системи обігріву для конкретного приміщення. Щоб зрозуміти, яка тепла підлога краща – водяна або електрична, необхідно розглянути кожну систему детальніше.

Яка тепла підлога краща - електрична чи провідна?

Короткий опис пристрою та принцип роботи електричної та водяної теплої підлоги

Підігрів підлоги на основі водяних магістралей набув широкого поширення в котеджах та приватних будинках з автономною системою опалення. Фактично це ще один водяний контур, який підключається до опалювального котла. При цьому немає додаткових витрат на електрику, що позитивно впливає на загальні фінансові витрати.

Електрична тепла підлога – це системи обігріву, в основі яких нагрівальний кабель або ІЧ-плівка. Принцип роботи досить простий – при подачі струму енергія перетворюється на тепло, яке прогріває підлогу та все приміщення.

Щоб зрозуміти, що краще – електрична тепла підлога або водяна, необхідно розглянути кілька важливих критеріїв:

  1. Вартість матеріалів.
  2. Особливості монтажу.
  3. Споживання енергоресурсів.
  4. Ремонтопридатність.
  5. Надійність та довговічність.
  6. Обмеження на встановлення.

Докладний аналіз за кожним критерієм дозволить розібратися, що дешевше – водяна тепла підлога або електрична, а також який тип обігріву більш економічний, безпечний та практичний.

Початкові витрати на купівлю комплектуючих

Для організації системи водяної теплої підлоги (за умови вже працюючого опалення на базі газового або твердопаливного котла) нам знадобляться такі витратні матеріали та комплектуючі:

  • Гнучкі магістралі з термостійкого полімеру, якими курсуватиме теплоносій.
  • Замикальна арматура та з'єднувальні елементи.
  • Теплоізоляція. Найкращим рішенням стануть полістирольні плити з рельєфною поверхнею.
  • Автоматика керування.

З усього перерахованого найбільш дороге вкладення – це автоматика управління, без якої контроль температури теплої підлоги може бути лише умовним і виконуватись на рівні зменшення або збільшення подачі газу в котлі.

Без модуля керування можна обійтися лише у випадку, якщо спочатку встановлено котел з електронним модулем, який може контролювати та підтримувати температуру в різних контурах системи. Сюди ще варто додати витрати на встановлення сантехнічної арматури (колектори, гребінки, крани), що теж виходить недешево.

Електричні системи набагато простіше, практичніше і доступніше. Самі теплі підлоги складаються лише з двох елементів – нагрівальні секції та терморегулятор. Якщо говорити про те, яка тепла підлога вигідніша на стадії первинних витрат – то першість однозначно за електричною системою.

Особливості монтажу

Якщо розглядати тимчасові витрати на встановлення водяної або електричної системи обігріву, то у більшості випадків перемога виявиться знову за кабельними теплими підлогами. Якщо для водяного опалення крім монтажу самого контуру потрібне ще й кваліфіковане підключення до системи загального обігріву, то електричний кабель укладається в стяжку, нагрівальні  мати – в плитковий клей, а ІЧ-плівка взагалі не потребує жодних будівельних сумішей. Крім того, розрахунок будь-якої електричної теплої підлоги суттєво простіше, ніж водяної системи.

Яка тепла підлога краща - електрична чи провідна?

Енергоспоживання

Безпека – один із ключових критеріїв вибору конкретного типу системи обігріву. Резистивні кабелі та мати мають багатошарову ізоляцію, що практично зводить до нуля ризик ураження струмом. Крім того, при порушенні контакту в системі більшість моделей термостатів перейдуть в аварійний режим і відключать подачу струму.

У випадку з водяною підлогою завжди є ризик прориву магістралі через гідроудар, помилки при встановленні або просто через заводський шлюб. При цьому немає страхового пристрою, який відключить опалювальний контур або повідомить про прорив магістралі користувачу.

Також існує жорстке обмеження на встановлення водяної підлоги в багатоквартирних будинках, і навіть при отриманні дозволу завжди є ризик затоплення сусідів знизу, що загрожує серйозними фінансовими витратами.

Яка тепла підлога краща: порівняльна таблиця

Наочно порівняти водяну та електричну теплу підлогу нам допоможе таблиця:

Критерій Водяна підлога Електрична підлога
Вартість комплектуючих Висока Низька
Складність монтажу Висока Середня/Низька
Надійність та безпека Середня (є ризик прориву магістралі) Висока
Обмеження на монтаж Є (для квартир) Ні (для будь-якого приміщення)
Енерговитрати Середні Високі (з можливістю зниження до 70% за рахунок встановлення програмованого термостату та гарної теплоізоляції)

Вибираючи між електричною теплою підлогою або водяною, можна дійти висновку, що практично за всіма параметрами системи електрообігріву краще, дешевше та надійніше. Установка водяної підлоги має сенс лише в одному випадку – якщо у вас котедж або приватна оселя, оснащена сучасним котлом з високоточною автоматикою та підтримкою кількох опалювальних контурів. У всіх інших випадках варто віддати перевагу електричному підігріву підлог.

Компанія "Тепла підлога"Телефони:
icons phone +38 (044) 338-89-53  
icons ks +38 (067) 705-41-64
icons mts +38 (050) 873-74-01
icons mts+38 (093) 510-52-93
Електронна пошта:
icons email info@teplyypol.kiev.ua
Розрахунок вартості

Стривайте! В нас акція!

Знижки до -25%
на теплу підлогу
з Німеччини