Чи потрібен теплий підлога у приватному будинку - відмінності теплої підлоги

Чи потрібна тепла підлога в приватному будинку

Сучасні поверхневі системи обігріву можуть застосовуватися як не тільки додаткове, а й основне джерело за умови правильного підбору потужності виходячи з умов експлуатації. У другому випадку важливо розуміти, що навіть високопотужна тепла підлога не працюватиме достатньо ефективно при неналежному утепленні приміщення. Під нього необхідно укласти шар тепло- та гідроізоляції.

Крім того, до розрахунку та підключення обладнання необхідно підійти гранично відповідально, оскільки тепла підлога для приватного будинку прокладається приховано під фінішною обробкою. Будь-яка помилка монтажу може обійтися дуже дорого, тому що для виправлення доведеться демонтувати покриття, бетонну стяжку тощо.

Будь-яке поверхневе опалення працює ефективно лише за умови підключення терморегулятора. В іншому випадку термін його служби істотно скоротиться, а ризик перегорання елементів, що гріють, буде максимально високий.

Переваги теплої підлоги у будинку - види теплої підлоги

Переваги теплої підлоги в будинку

Щоб напевно зрозуміти, чи потрібна тепла підлога в приватному будинку, варто розглянути її плюси в порівнянні з традиційними системами (конвекторними, радіаторними та ін.)

Розмаїття електричної теплої підлоги

Сучасний ринок опалювального обладнання пропонує широкий асортимент електричних систем:

  1. Кабель, що гріє, одно- або двожильний. Розкладається на чорновій основі або теплоізоляційному шарі витками на рівній відстані. Фіксується скобами чи монтажною стрічкою. Заливається бетонною стяжкою для забезпечення захисту від пошкоджень. Важливо врахувати, що кабельна тепла підлога в котеджі зменшить висоту стелі на 5-8 см.
  2. Нагрівальні мати. Аналогічні кабелю, тільки додатково оснащені сіткою-основою, на якій провід відразу розкладений і закріплений. Це ідеальна тепла підлога під плитку, яка укладається в шар клею без заливки розчину. li>
  3. Інфрачервона плівка. Обігріває приміщення за рахунок генерації випромінювання крайнього спектру безпечного для здоров'я. Відрізняється мінімальною товщиною. Підходить під ламінат, паркет, лінолеум та монтується «сухим» способом.
Правильне розподілення температури у приміщенні - приміщення для теплого рола

Правильне розподілення температури в приміщенні

Під час роботи поверхневої системи першими нагріваються нижні повітряні шари приміщення, після чого тепло поступово поширюється вгору. Такий режим є найкомфортнішим для людини. Крім того, електрична тепла підлога як опалення в приватному будинку дозволяє заощаджувати. Якщо ноги постійно знаходяться в комфортній температурі, нагрівання решти зон можна знизити на пару градусів, що не відчуватиметься організмом як незручність.

Акумуляція тепла

Ця перевага стосується більшого опалення, прокладеного в бетонній стяжці. Вона досить довго розігрівається, перш ніж почати віддавати енергію навколишньому простору. Проте висока інерційність має позитивну сторону. Розігріта стяжка акумулює тепло та дозволяє підтримувати комфортний мікроклімат, оптимальну температуру поверхні покриття з мінімальними витратами енергії.

Завдяки цьому на електричну теплу підлогу у приватному будинку відгуки споживачів здебільшого позитивні. Вони відзначають, що він ідеальний як додаткове опалення, оскільки дозволяє мінімізувати витрати основної системи.

Гіпоалергенність

Стандартна температура нагрівання поверхневого опалення становить 25 °С, що забезпечує максимальний комфорт для користувачів. Радіатори та інші прилади розігріваються до 55 С та вище, що провокує ефект «пригоряння пилу». Частинки розуміються у повітря разом із повітряними потоками і одночасно збільшуються у розмірах. Потрапляючи в дихальні шляхи, вони дратують слизові оболонки, викликаючи відчуття сухості, першіння в горлі.

Низькотемпературна тепла підлога в будинку не створює такого ефекту і не пересушує повітря під час роботи.

Простота установки теплого підлоги - встановлення теплої підлоги

Простота встановлення

Електричні системи підлоги набагато простіше в монтажі, ніж водяні. Вони складаються із значно меншої кількості елементів, додаткових комплектуючих. Для їх роботи не потрібна організація котельні, димовідвідних каналів. Тому електричну теплу підлогу реально встановити своїми руками у приватному будинку.

Найскладніше мати справу з кабелем, тому що його потрібно самостійно розкладати витками, кріпити, заливати бетонною стяжкою. Мати монтуються у шар клею під керамічну плитку. Найпростіше підключається ІЧ-плівка, яка монтується за «сухою» технологією, тобто. фіксується скотчем або степлером на чорновій основі та накривається ламінатом, паркетом або лінолеумом.

Зручність керування терморегулятором

Економічність та ефективність електроустаткування багато в чому забезпечує правильно підібраний регулятор для теплої підлоги. Найпростіші механічні моделі забезпечують скорочення витрати до 30%, найпросунутіші програмовані – до 70%. Особливо зручні в експлуатації бездротові моделі, що керуються дистанційно через Wi-Fi.

Підсумок

Оскільки правильно зробити електричну теплу підлогу в приватному будинку досить просто навіть непідготовленому користувачеві, а сама система енергоефективна, безпечна для здоров'я та зручна в управлінні, багато фахівців рекомендують її як пріоритетний варіант для організації опалення. У разі застосування як додаткового джерела обігріву вона дозволяє зберігати тепло в кімнатах при мінімальному споживанні енергії.

Компанія "Тепла підлога"Телефони:
icons phone +38 (044) 338-89-53  
icons ks +38 (067) 705-41-64
icons mts +38 (050) 873-74-01
icons mts+38 (093) 510-52-93
Електронна пошта:
icons email info@teplyypol.kiev.ua
Розрахунок вартості

Стривайте! В нас акція!

Знижки до -25%
на теплу підлогу
з Німеччини