Теплі стіни: чи можна електричну теплу підлогу монтувати в стіну

Зовсім недавно про технологію обігріву «тепла підлога на стіну» мало хто чув, проте зараз багато фахівців називають її опаленням майбутнього, яке витіснить і повністю замінить традиційні радіатори. Така ситуація вже спостерігається у низці країн Європи. Для облаштування системи застосовуються нагрівальні мати або інфрачервона плівка, які прокладаються під фінішним облицюванням вертикальних поверхонь.

Устаткування першого типу є одно- або двожильний резистивний кабель, надійно зафіксований на полімерній сітці витками на рівній відстані. Інфрачервона плівкова тепла підлога має «смугасту» структуру, де карбонові випромінюючі вставки чергуються з струмопровідними елементами – мідними шинами. Щоб зрозуміти, з яким варіантом теплі стіни будуть ефективнішими, варто розглянути кожен з них докладніше.

Інфрачервона плівка на стіну: монтаж та переваги

Одна з найважливіших переваг такого опалення – проста установка. Для її виконання не потрібно застосовувати шпаклівку або плитковий клей, оскільки вони роз'їдають полімерну основу. Підходить тільки «сухий» спосіб монтажу. Він виконується у кілька етапів:

 1. Підготовка та утеплення основи. Її необхідно попередньо вирівняти, очистити від забруднень, плісняви, повністю висушити. Як теплоізоляція неприпустимо застосовувати матеріали, що містять метал, наприклад, алюмінієву фольгу. У цьому випадку підійде будь-яка підкладка під ламінат.
 2. Планування системи. Важливо, щоб монтаж інфрачервоної плівки на стіну виконувався з вертикальним розташуванням смуг з відступом кожного краю на 10-40 мм. Відстань між листами повинна становити не більше 5 см, щоб уникнути утворення «містків холоду». Також не можна допускати їх перетину, накладення. Провід живлення повинен підключатися зверху. Терморегулятор розташований в безпосередній близькості, часто біля розетки для зручності підключення.
 3. Монтаж смуг. Кріпиться інфрачервона плівка на стіну безпосередньо на теплоізоляційну плиту за допомогою дюбелів. Важливо не зашкодити струмопровідним елементам.
 4. Підключення до терморегулятора. Виконується за паралельною схемою, коли від кожної лінії йде окремий провід до термостату. Кабелі ізолюються бітумною стрічкою.
 5. Укладання фінішного покриття. Здійснюється без застосування клею чи інших розчинів. Оптимальний варіант – гіпсокартонні листи.

Переваги інфрачервоної теплої стіни:

 • висока енергоефективність, оскільки плівка нагріває безпосередньо предмети, а не повітря;
 • проста технологія монтажу;
 • мінімальна товщина конструкції, завдяки чому звільняється простір у приміщенні;
 • екологічність;
 • швидкий та рівномірний прогрів поверхні.

Нагрівальні мати на стіну: монтаж та переваги

Перш ніж купити нагрівальний мат, необхідно спланувати його розміщення на вертикальних поверхнях таким чином, щоб обладнання не було перекривалося меблями, а також підготувати ізоляційні матеріали та сухі суміші для розведення штукатурки. 

Етапи встановлення:

 1. Підготовка. Чорнову основу під нагрівальні мати на стіну необхідно очистити і вирівняти. На ній закріпити теплоізоляційні плити. Оптимальний варіант – спінений поліетилен із фольгованою поверхнею.
 2. Монтаж обладнання. Полімерна сітка найчастіше має самоклеючу поверхню, яка надійно прилипає до будь-якої основи. Для додаткової фіксації може використовуватись стрічка або скотч. Сітку можна розрізати під будь-яким кутом, підлаштовуючи обігрів стіни під особливості її конструкції та майбутнє розміщення меблів. Температурний датчик у захисній гофротрубі кріпиться між витками кабелю без перетину з ним.
 3. Підключення до терморегулятора. Провід живлення та кабель датчика приєднуються до клемної колодки термостата згідно зі схемою, викладеною в інструкції.
 4. Оздоблення. Система повністю покривається штукатуркою, часто в кілька шарів. Якщо як облицювання буде використовуватися плитка, нагрівальний мат на стіну заливається спеціальним клеєм.

Переваги опалення:

 • можливість обігрівати окремі невеликі ділянки, оскільки сітка підлаштовується під особливості поверхні;
 • зручність монтажу, оскільки кабель заздалегідь розкладений на сітці та його крок кріплення точно розрахований;
 • Універсальність. Система підходить під будь-який тип фінішного оздоблення.

Висновки

Перед тим як купити теплу підлогу для встановлення на стіну, варто адекватно оцінити особливості її функціонування. До теплих електричних стін не можна впритул присувати меблі, інші предмети інтер'єру, тому розстановку потрібно планувати заздалегідь. Щоб отримати дійсно якісне основне або додаткове обігрів приміщення, потрібен точний розрахунок потужності системи та достатнє утеплення всіх поверхонь. За умови дотримання цих рекомендацій, поверхневе настінне опалення забезпечить користувачам ряд переваг:

 1. Швидке та рівномірне обігрів приміщення за рахунок того, що мат і плівка розташовуються на значній площі і випромінюючі елементи знаходяться на рівній відстані один від одного.
 2. Комфорт. Електричне обігрів стін створює приємне тактильне відчуття при дотику.
 3. Створення сприятливого мікроклімату. Таке опалення не сушить повітря та не піднімає пил у приміщенні.
 4. Економічність. Мати або плівка не нагріваються понад +40 С, що дозволяє мінімізувати витрати енергії. Крім того, система регулюється термостатом, що також дозволяє уникнути зайвого споживання.
 5. Компактність. Обладнання відрізняється мінімальною товщиною, тому звільняє простір у приміщенні.

Електричні теплі підлоги на стіну – сучасне, актуальне та раціональне рішення для опалення приватних будинків, квартир, офісів, громадських установ.

Компанія "Тепла підлога"Телефони:
icons phone +38 (044) 338-89-53  
icons ks +38 (067) 705-41-64
icons mts +38 (050) 873-74-01
icons mts+38 (093) 510-52-93
Електронна пошта:
icons email info@teplyypol.kiev.ua
Розрахунок вартості

Стривайте! В нас акція!

Знижки до -25%
на теплу підлогу
з Німеччини