Підключення теплої підлоги

Підключення теплої підлоги виконується у два етапи – комутація нагрівальних секцій між собою у процесі їх укладання (при необхідності) та електричне з'єднання всіх елементів конструкції (нагрівальні елементи, терморегулятори, автомати захисту, виносні датчики температури) на фінальній стадії монтажу системи обігріву. Правильний електротехнічний монтаж забезпечує безпечну та коректну роботу теплої підлоги протягом усього терміну служби.

Підключення теплої підлоги

Особливості підключення теплої підлоги різних видів

У переважній більшості випадків підключення електричної теплої підлоги відбувається через термостат, який відіграє роль переривника ланцюга і встановлюється у розрив контуру між нагрівальними елементами та джерелом живлення. Установка терморегулятора не тільки робить експлуатацію системи обігріву безпечною, а й дозволяє автоматизувати її роботу – від підтримання заданої температури до індивідуального графіка опалення кімнати з урахуванням часу доби чи дня тижня.

Існує дві основні схеми підключення теплої підлоги залежно від типу системи електрообігріву:

  • Для резистивних кабелів (для одножильного та двожильного проводу використовується своя окрема схема).
  • Для ІЧ-плівок.

Кожен варіант має свої особливості та нюанси, які необхідно розглянути докладніше.

Схема підключення інфрачервоної теплої підлоги

Підключення електричної теплої підлоги на базі резистивного кабелю

Системи електропідігріву підлоги, в основі яких використовується резистивний нагрівальний кабель, вважаються найбільш поширеними та популярними завдяки доступній вартості, простоті монтажу та надійності. . До цієї категорії входять всі теплі підлоги на базі одножильних та двожильних кабелів, а також готові теплі мати різних модифікацій.

Схема підключення електричної теплої підлоги залежатиме від кількості нагрівальних жил усередині проводу (одна або дві). У кожному випадку є свої особливості та нюанси, які слід враховувати під час проведення монтажних та електротехнічних робіт.

Провід з однієї жилої укладається на підлогу витками з певним кроком і закріплюється на монтажній стрічці. Обов'язково потрібно розрахувати довжину кабелю, щоб обидва кінці після монтажу були виведені в одну точку до термостата.

Підключення одножильної теплої підлоги виконується шляхом підведення двох його «холодних» кінців до терморегулятора. У результаті виходить замкнутий електричний контур, подачу струму який регулює автоматичний термостат. Якщо в приміщенні планується укладання кількох одножильних кабелів, то їх монтаж проводиться незалежно один від одного, але підключатися всі вони повинні паралельно до одного терморегулятора (за умови відповідності електротехнічних параметрів).

Двожильний провід має лише один кінець для підключення, так як друга частина кабелю заглушена муфтою. Така конструкція полегшує укладання нагрівача порівняно з одножильним кабелем. Підключення двожильної теплої підлоги виконується лише з одного кінця дроту до відповідних клем на терморегуляторі.

Ті ж правила стосуються підключення готових матів (одножильних та двожильних). Серед відомих світових виробників теплих підлог на базі резистивних кабелів можна виділити такі бренди як Nexans, Devi, Extherm, Fenix.

Підключення плівкової теплої підлоги

ІЧ-плівка – новий вид електричної теплої підлоги. Роль нагрівача відіграють графітові сегменти, а електричне підключення плівкової теплої підлоги здійснюється через мідну шину.

Схема підключення інфрачервоної теплої підлоги відрізняється від варіантів комутації систем електрообігріву на базі резистивного кабелю. В основі схеми – послідовне підключення кількох нагрівальних секцій.

Підключення інфрачервоної плівки здійснюється таким чином:

  • Плівка розрізається по довжині у спеціально зазначених місцях і розкладається на підготовлену основу.
  • Спеціальні клеми вставляються між шарами полотна так, щоб одна частина була всередині, а друга була з боку мідної шини.
  • Клеми затискаються плоскогубцями.
  • Всі секції послідовно з'єднуються одножильними проводами через прикріплені клеми.
  • Контактні групи ізолюються бітумною стрічкою, як і оголені ділянки шини, які не задіяні в підключенні.

Підключення інфрачервоної підлоги вважається складнішим, ніж у системах обігріву на базі резистивного кабелю. Насправді – достатньо вивчити теорію, діяти не поспішаючи, правильно розміщувати та фіксувати затискачі, а також не забувати про ізоляцію контактних майданчиків. Якщо дотримуватись усіх рекомендацій, то підключення інфрачервоної теплої підлоги можна легко виконати самостійно, не залучаючи фахівців.

Незалежно від типу нагрівального елемента та конфігурації системи обігріву, необхідно дотримуватись правил безпеки та знати основи електротехніки. Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах – довірте виконання робіт з підключення та монтажу теплої підлоги профільним майстрам.

Компанія "Тепла підлога"Телефони:
icons phone +38 (044) 338-89-53  
icons ks +38 (067) 705-41-64
icons mts +38 (050) 873-74-01
icons mts+38 (093) 510-52-93
Електронна пошта:
icons email info@teplyypol.kiev.ua
Розрахунок вартості

Стривайте! В нас акція!

Знижки до -25%
на теплу підлогу
з Німеччини