Прагнувши заощадити на послугах професійних фахівців, багато користувачів виконують ці роботи самостійно. Однак за умови неписьменного підходу це може спричинити негативні наслідки у вигляді незадовільної роботи, виходу з ладу обладнання, короткого замикання тощо.

Щоб уникнути виникнення такої ситуації, важливо знати, на що звернути увагу під час встановлення, підключення.

Головні помилки при монтажі обладнання

  1. Неписьменно виконано розрахунок матеріалів. Не знаючи, як правильно підключити електричну теплу підлогу, можна випустити з уваги масу нюансів. Наприклад, неправильно підібрати товщину теплоізоляції, через що початковий рівень підніметься надто помітно, або придбати мати, ІЧ-плівку занадто великого розміру для даного приміщення.
  2. Неправильний розрахунок потужності опалення. Недостатній показник продуктивності призведе до неякісного обігріву, надто високий – спровокує перевитрату енергії. Якщо планується експлуатувати електричну теплу підлогу як основне джерело тепла, потужність повинна становити 180-220 Вт/м2. Для комфортного обігріву достатньо показника 130-160 Вт/м2.
  3. Непродумана схема розкладки нагрівального кабелю. Якщо на нагрівальному маті дріт вже розкладений з потрібним кроком, то за відсутності полімерної сітки-основи це робити доведеться самостійно. Коли монтуються теплі підлоги помилки полягають у недотриманні рівної відстані між витками, виборі надто великого кроку. Внаслідок цього утворюються «містки холоду», поверхня покриття прогрівається нерівномірно.
  4. Укорочення кабелю. Резивний провід реалізується секціями певної довжини, на кінцях яких знаходяться сполучні або кінцеві муфти. Порушення цілісності жил, що гріють, в результаті обрізання неминуче призведе до того, що провід вийде з ладу. При цьому він не грітиме по всій протяжності, а не лише на пошкодженій ділянці.
  5. Неписьменне встановлення температурного датчика. Підключення ІЧ підлоги, мату або електрокабелю передбачає обов'язкову наявність датчика для вимірювання температури та передачі показань на терморегулятор. Він міститься в спеціальну гофротрубку, другий кінець якої заглушується для захисту елемента від механічних пошкоджень, дії лужного середовища стяжки або клею. Неправильно встановлювати його на перетині з елементами, що гріють. Датчик розташований між витками дроту.
  6. Підключення невідповідного терморегулятора. Не знаючи, як підібрати терморегулятор для теплої підлоги, необхідно ознайомитися з інструкцією моделі, що сподобалася. У ній вказуються максимально допустимі значення потужності системи опалення та сили струму в електромережі, перевищення яких може призвести до поломки пристрою.

Основні помилки під час експлуатації системи

  1. Запуск обладнання в роботу раніше. Мається на увазі недотримання термінів висихання бетонної стяжки або клею. Цементно-бетонний розчин застигає до 4 тижнів, залежно від параметрів мікроклімату в приміщенні. Якщо встановлена ​​тепла підлога під плитку, то клей застигає швидше приблизно 7-10 днів.
  2. Неправильне розміщення предметів обстановки в приміщенні. Перш ніж підключити теплу підлогу електричну, необхідно спланувати, де будуть розміщені меблі, побутова техніка, сантехніка тощо. Прокладання кабелю, мату або ІЧ-плівки можливе лише під вільними ділянками. Якщо зверху стоятиме предмет обстановки без ніжок чи підставки, неминуче порушиться теплообмін, що негативно позначиться на ефективності функціонування опалення.
  3. Перевищення гранично можливих навантажень. У паспорті обладнання зазначаються оптимальні параметри напруги, сили струму, які мають бути в електропроводці. Для захисту гріючих елементів від різких стрибків необхідно встановити ПЗВ або стабілізатор. Вони або відключатимуть систему, або вирівнюватимуть напругу в мережі.

Важливо розуміти, що помилок монтажу та експлуатації теплої підлоги можна уникнути, якщо точно дотримуватися рекомендацій виробника, які докладно викладені в інструкції, що додається до товару. Якщо ж у користувача немає впевненості в тому, що він зможе самостійно підключити електроопалення, варто залучити до цього кваліфікованих фахівців.

Компанія "Тепла підлога"Телефони:
icons phone +38 (044) 338-89-53  
icons ks +38 (067) 705-41-64
icons mts +38 (050) 873-74-01
icons mts+38 (093) 510-52-93
Електронна пошта:
icons email info@teplyypol.kiev.ua
Розрахунок вартості

Стривайте! В нас акція!

Знижки до -25%
на теплу підлогу
з Німеччини