Яка тепла підлога краща?

Як вибрати теплу підлогу? З цією проблемою часто стикаються власники типових квартир, приватних будинків чи котеджів, які хочуть створити комфортну, надійну та практичну систему основного чи додаткового обігріву приміщення. У більшості випадків вибір стоїть між двома найбільш поширеними варіантами – водяною або електричною теплою підлогою. Кожна з конструкцій має свої особливості та нюанси, які варто знати перш, ніж вибирати конкретну систему обігріву.

Яка тепла підлога краща?

Який вибрати теплу підлогу, або чому варто віддати перевагу електрообігріву

Щоб з'ясувати, яка тепла підлога краще, необхідно розуміти принцип роботи, особливості конструкції та основні переваги водяного або електричного обігріву. У першому випадку магістралями переміщується гаряча вода, яка віддає своє тепло підлоговому покриттю і прогріває приміщення. Другий варіант заснований на перетворенні електроенергії в тепло, яке рівномірно поширюється площею, де укладені нагрівальні елементи.

Переваги електричних систем підігріву підлог:

  • Немає ризику пошкодження магістралей через гідроудар та затоплення водою інших приміщень або сусідів знизу.
  • Тепло поширюється по всій площі обігріву.
  • Точний контроль за температурним режимом, можливість 100% автоматизації процесу керування.
  • Гранично проста конструкція. Для роботи електричної теплої підлоги потрібен термостат з виносним датчиком і нагрівальний елемент, підключений до мережі, тоді як для водяної підлоги потрібні не тільки магістралі, а й запірна арматура, колектор, що розподіляє, насос і інше сантехнічне обладнання.
  • Безпека (при виході з ладу нагрівального елемента або перегріві система автоматично відключиться).
  • Максимально простий спосіб укладання, який вимагає довгих професійних розрахунків чи спеціальних навичок.
  • Підсумкова вартість системи електрообігріву разом із установкою буде суттєво нижчою, ніж у водяних підлог.

Виходячи з усього цього, можна однозначно стверджувати, що електричні теплі підлоги кращі порівняно з водяними.

Яка тепла підлога краща?

На вітчизняному ринку представлений широкий асортимент електричних теплих підлог, які між собою відрізняються за конструктивним виконанням, електротехнічними показниками та особливостями укладання.

Щоб з'ясувати, яку теплу підлогу вибрати, потрібно зрозуміти, яка з конфігурацій краще підходить для конкретного об'єкта і яким виробникам варто віддати перевагу.

Як вибрати теплу підлогу, виходячи з особливостей її конфігурації

Вибір теплої підлоги безпосередньо залежить від планованого покриття для підлоги, типу приміщення і особливостей конфігурації самої системи. На ринку України можна зустріти три основні види електропідігріву підлог:

  1. Нагрівальний кабель.
  2. Готові нагрівальні секції (мати).
  3. ІЧ-плівки (надтонкі секції).

Щоб дізнатися, яку вибрати теплу підлогу з трьох варіантів, необхідно більш детально ознайомитися з особливостями кожної системи.

Кабель

Нагрівальні кабелі випускаються певної довжини та мають конкретну потужність (тепловіддачу на квадратний метр). Системи обігріву на основі резистивного кабелю укладаються у стяжку на етапі чорнового формування підлоги. Такі варіанти чудово підходять для квартир або приватних будинків, у яких планується капітальний ремонт з облаштуванням підлог «з нуля».

Нагрівальні мати

Нагрівальні мати виготовляють на базі резистивних кабелів, які заздалегідь укладають на полімерну сітку. Для укладання такої конструкції достатньо втопити сітку з нагрівачем у шар клейового розчину і покласти поверх кахельну плитку або керамограніт.

ІЧ-плівки

ІЧ-плівки – нове слово у сфері побутового електрообігріву. Завдяки мінімальній товщині така конструкція використовується для «сухого» монтажу (без клею та стяжки). Інфрачервона плівка відмінно поєднується з ковроліном, ламінатом, лінолеумом та паркетною дошкою з натуральної деревини.

Який вибрати теплу підлогу

Який вибрати теплу підлогу, виходячи з репутації компанії-виробника

Зіткнувшись докладніше з досить великим асортиментом систем обігріву, багато хто задається питанням - тепла підлога якого виробника вибрати? На ринку України присутні у великій кількості товари відомих зарубіжних брендів, а також продукція вітчизняних компаній, тому одразу надати перевагу конкретному варіанту досить складно.

Спочатку електрична тепла підлога була розроблена і успішно реалізована в країнах Скандинавії, тому закономірно, що одними з лідерів у цьому сегменті протягом довгих років залишаються такі торгові марки, як Devi (Данія), Nexans (Норвегія), а також менш відомі, але не що поступаються за якістю та надійністю Extherm (Німеччина) та Veria (Данія).

Сьогодні електропідігрів підлог користується великою популярністю у багатьох країнах ЄС, тому одними з найкращих виробників у цій сфері визнані німецькі бренди Extherm та Shtoller . Не відстають від німців і виробники з Європи – Eco Heating (Швейцарія), Fenix ​​(Чехія) та In-Term (Чехія).

Що стосується українських виробників, то безумовними лідерами та найвідомішими брендами можна назвати теплі підлоги Woks та Grayhot , а також новинку нашого ринку – торгову марку Ratey .

Однозначного лідера з виробників теплих підлог назвати складно, але за наявності фінансової можливості більшість фахівців (включаючи виконробів будівельних та ремонтних компаній) віддають перевагу продукції преміум-класу від Nexans або Devi. Якщо розглядати бюджетні варіанти, то оптимальним співвідношенням між якістю, довговічністю та вартістю є кабелі та мати чеського виробництва (Fenix, In-Term), а також продукція заводу Одескабель (Woks). При цьому й інші бренди, представлені на нашому сайті, цілком затребувані, і їх так само можна сміливо рекомендувати до покупки.

Очевидно, що системи електричного обігріву приміщення набагато безпечніше, простіше укладання та обслуговування, ніж аналоги на основі магістралей з гарячою водою. Щоб остаточно зрозуміти, яка краще вибрати теплу підлогу, вам достатньо звернутися до експертів нашої компанії, які підкажуть оптимальне рішення в залежності від площі обігріву, особливостей планування та інших нюансів.

Компанія "Тепла підлога"Телефони:
icons phone +38 (044) 338-89-53  
icons ks +38 (067) 705-41-64
icons mts +38 (050) 873-74-01
icons mts+38 (093) 510-52-93
Електронна пошта:
icons email info@teplyypol.kiev.ua
Розрахунок вартості

Стривайте! В нас акція!

Знижки до -25%
на теплу підлогу
з Німеччини